Jagody Acai

Jagody Acai z wyglądu przypominają trochę przerośnięte jagody aroni albo czarnej porzeczki. Pochodzą z Ameryki Centralnej i Południowej, rosną w niektórych częściach lasu tropikalnego.

Jagody Acai
Są świetnym źródłem antyoksydantów takich jak resweratrol, antycyjany, polifenole, witaminy z grupy A, C oraz E. Poza tym są źródłem steroli roślinnych, posiadają bardzo dużo manganu, a nawet zdrowe kwasy tłuszczowe. Trzeba również wspomnieć o obfitości błonnika, witamin z grupy B, a nawet niektórych aminokwasach.

Nic więc dziwnego, że dla członków plemienia Cobalco przez setki lat Jagody Acai były podstawowym źródłem kalorii i związków odżywczych. Na szczęście zawędrowały one również w inne części globu, dzięki czemu możemy cieszyć się z ich zdrowotnych właściwości. W naszym kraju same jagody nie są dostępne (tracą swoje właściwości podczas transportu), ale bez problemu można dostać soki lub ekstrakty jagód.

Warto je stosować, bo np.:

Mocno podnoszą ilość antyoksydantów we krwi, świetnie walcząc z wolnymi rodnikami. Wolne rodniki oraz antyoksydanty krążą w naszym organizmie i zwalczają się nawzajem. Jeśli istnieje między nimi równowaga, nic złego się nie dzieje. Jednak jeśli wolnych rodników jest więcej niż antyoksydantów, może to przyczynić się do przedwczesnego starzenia się, powstawania miażdżycy, raka, a nawet chorób neurodegeneratywnych.
Badania sugerują dużą biodostępność antyoksydantów pochodzących z Jagód Acai.

Zażywanie jagód acai przez 30 dni przez osoby otyłe doprowadziło do znacznej redukcji cholesterolu całkowitego oraz LDL, a także do poprawy stosunku cholesterolu całkowitego do HDL.

Codzienne jedzenie ich przez 12 tygodni doprowadziło do znacznego zmniejszenia odczuwania bólu pacjentów, poprawienia ich zasięgu ruchu oraz poprawy ich jakości życia.

Ekstrakt z jagód Acai:

Badania:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26883870
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18693743

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21569436

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21470042

Uwaga! Wszystkie opisy objęte są prawem autorskim. Kopiowanie części lub całości jest zabronione.

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.